Отборът на Берое загуби гостуването си на Галил Гилбоа (Израел) с 53:88 (16:18, 8:21, 7:24, 22:25) и допусна първо поражение в група "F" на Балканската баскетболна лига.

Николай Стоянов, Станислав Ваклинов, Кей Джей Фейджин и Джими Гавин пропуснаха срещата, в която "зелените" бяха равностойни само през първата част.

Първите 10 минути се игра кош за кош, след което домакините изцяло контролираха двубоя. Израелците спечелиха втората част с 21:8 и поведоха с 39:24 на почивката.

Картината след почивката не се промени особено. Галил Гилбоа продължи да доминира, докато старозагорци изпитваха сериозни затруднения в двете фази - отбрана и защита. Домакините намираха целта в своите нападение. Разликата премина 30 точки в хода на третата четвърт. Това допълнително разстрои играта на "зелените". Те успяха да вкарат 7 точки в десетте минути, а допуснаха 24.

Последната част започна при 63:31. След първоначалните равностойни минути, в които играта вървеше кош за кош, домакините отново надделяха и увеличиха своя аванс за крайното 88:53. За Берое Брейди Роуз вкара 15 точки, а Седариан Рейнс записа 13 точки и 6 борби. Беная Срур беше най-резултатен за победителите с 16 точки.