Отборът на Барселона допусна ново поражение в баскетболната Лига Ендеса в Испания. Българинът Александър Везенков и съотборниците му загубиха като гости от Баскония със 72:96 точки в мач от 19-ия кръг.

Каталунците направиха кошмарен старт на мача и вкараха едва 7 точки за първата четвърт срещу 31 за домакините. До края Барселона догонваше съперника си, но не успя да се доближи до Баскония.

На почивката резултатът бе 58:30 точки за домакините.

Националът Александър Везенков завърши с 2 точки и 6 борби за 12 минути на терена. Пиер Ориола бе най-резултатен за каталунците с 18 точки и 11 борби, а за победителите от Баскония с 24 точки се отличи Родриго Бубоа.

Барса записа седма загуба в Лига Ендеса и вече е с актив 12-7, а Баскония взе 12-и успех в шампионата.

На 8-и февруари Барселона гостува на Макаби Тел Авив в мач от редовния сезон на Евролигата.