Барселона ще срещне Ховентуд в полуфиналната фаза от турнира за Купата на Краля в Испания.

„Каталунците” спечелиха четвъртфинала като гост на Уникаха Малага със 77:62 и не оставиха съмнения в претенциите си за трофея. Жорди Триас отбеляза 18 точки и взе 8 борби за Барса, а общо петима баскетболисти на тима завършиха с двуцифрен точков актив. Уникаха загуби мача още в първата част, в която играчите в зелено вкараха само 10 точки, срещу 21 от Барселона. В останалите три четвъртини домакините бяха равностойни, но не успяха да наваксат пасива.

За място на финала Барселона ще спори с Ховентуд, който снощи се наложи над Акасвау Хирона като гост с 84:82 след продължение. Марселиньо Хуертас спаси Ховентуд в последната секунда на редовното време, като отбеляза кош и изравни – 75:75. В продължението гостите надделяха отново с много малко, но в крайна сметка вкараните 9 срещу 7 точки за тима от Бадалона се оказаха достатъчни за успеха. Руди Фернандез и Робърт Арчибалд се отчетоха с по 17 точки за победителите, а Даиниуш Саленга бе най-резултатен за Хирона с 19 точки.

В другите четвъртфинали днес играят Тау Керамика - Каха Сан Фернандо - отборът на Филип Виденов, и Реал Мадрид - Гран Канариа.