Барселона спечели турнира „Лукойл Екто Къп“ в София, след като на финала се наложи с 85:80 над Панатинайкос.

Двата състава се срещнаха и през месец май, и тогава отново Барса спечели, но третото място, във Финалната четворка на Евролигата.

18 точки за победата на Барселона реализира Джо Ингълс, а по 15 за ПАО вкараха Софоклис Скорцианидис и Деруин Китчън.

Испанският шампион водеше играта през всичките 40 минути, въпреки че първото полувреме бе по-равностойно, и ПАО успяваше да се държи наравно в резултата. Почивката дойде при четири точки аванс за Барселона, а в третата част „каталунците“ наложиха надмощие, и започнаха поспененно да се откъсват. Разликата стана двуцифрена, а ротацията в състава на Барселона смаза съпротивата на доста по-късата пейка на Панатинайкос.

Дългоочакваният сблъсък между Нейтън Джавай и Софоклис Скорцианидис бе ограничен, и двамата не успяха да излъчат пряк победител в персоналния двубой. Нов силен мач под коша за Барселона обаче направи Анте Томич, а всички състезатели на Шави Паскуал влязоха в игра. Минути записа дори и 17-годишният хърватски талант Марио Хезоня.

Третото място в турнира зае Лукойл Академик, а четвърти остана Цървена звезда.