Барселона отново разби Реал Мадрид, но този път на баскетбол. В мач от 14-я кръг на испанската АСВ каталунците разбиха с 87:67 „белия балет”.

В своята зала „Блауграна” Барса нямаше никакви проблеми и тотално контролираше мача от неговото начало.

В първата четвърт двата отбора играха сравнително слабо в защита и логично се стигна до резултат 27:24. През вторите десет минути каталунците доминираха тотално, а освен това и затегнаха защитата и позволиха да им бъдат отбелязани едва 9 точки срещу 17. Така след първите две части Барселона поведе с 44:33 точки

През второто полувреме домакините се представиха още по-силно и взеха трета и четвъртата част съответно с 21:14 и 22:20 точки, а по този начин и мача с 87:67 точки.

За Барселона най-резултатен бе Дейвид Андерсен с 22 точки, а Хуан Карлос Наваро добави 16. Рожер Гримау взе 6 борби, колкото и Виктор Сада, който обаче се отчете и с 12 асистенции.

Фелипе Рейес отбеляза 20 точки за Реал Мадрид, а Алекс Мумбру се отличи с 15 точки. Рейес взе и най-много борби в мача 8, докато Пепе Санчес записа 7 асистенции.

След тази победа Барселона се утвърди на трето място във временното класиране с 10 победи и 3 загуби, докато Реал се смъкна на шеста позиция с 8 победи и 5 загуби.