Баскетболният Барселона загуби гостуването си на Андора в 17-ия кръг на испанската Лига Ендеса с 92:102 точки. Това бе шесто поражение за каталунците, които имат и 11 победи.

За Андора това бе осми успех в шампионата и тимът вече е с актив 8-9.

Българинът Александър Везенков бе титуляр и за близо 19 минути завърши с 11 точки и 4 борби.

Най-резултатен за Барса бе Тома Юртел с 19 точки и 8 асистенции, а за победителите от Андора най-резултатен бе словенецът Яка Блажич с 20 точки.

В състава на Барселона не бяха включени Кевин Серафен, Адриен Морман и Хуан Карлос Наваро.

Каталунците започнаха лошо двубоя и губеха с 14:33 след първата част. Последва доста по-добра втора четвърт, в която Барселона вкара 25 срещу 12 точки за домакините и Барса намали изоставането си до 39:45.

След почивката обаче се повтори ситуацията от началото на мача и разликата за Андора скочи над 20 точки.