Барселона на Александър Везенков записа труден успех над Мурсия със 73:70 точки в мач от 23-я кръг на испанската Лига Ендеса.

Това бе 15-а победа за тима, който има и 6 поражения във вътрешния шампионат.

Барса е на 4-а позиция във временното класиране, като вторият и третият към момента – Валенсия и Реал са със същия актив.

Лидер към момента е отборът на Тенерифе със 17 победи и 5 поражения.

Баскетболистите на Барселона губеха с 1 точка след първата част – 14:15, а на почивката поведоха с 38:33 точки. И второто полувреме бе също толкова оспорвано, като домакините отбелязаха 16 точки срещу 22 за съперника, а крайният резултат бе фиксиран от точни наказателни удари на Везенков.

Българинът Александър Везенков завърши с 5 точки и 5 борби за 15 минути на терена. Най-резултатен бе Витор Фаверани с 16 точки.

Тимът на Мурсия пък е на 13-о място във временното класиране със 7 победи и 15 поражения.