Академик Пловдив загуби от гостуващия Куманово 2009 (Северна Македония) със 79:96 (20:23, 21:24, 21:22, 17:27) в среща от група "Е" на Балканската лига по баскетбол за мъже.

За пловдивчани това е второ поражение в турнира, докато победата беше трета за Куманово от шест срещи. Академик продължава да е начело в класирането с 6 успеха.

За отбора на старши треньора Йордан Янков това беше трети мач в рамките на пет дни и умората оказа своето влияние.

Гостите поведоха след първата четвърт, след което увеличиха аванса си на почивката и затвърдиха успеха си в последната четвърт, която спечелиха с 10 точки разлика.

Обрад Томич беше най-полезен за домакините с 15 точки и 7 борби, Николай Титков записа 14, а Йере Вучица - 13 точки.
За победителите се отличи Кори Рейли Рос с 21 точки. Бившият център на Черно море Тича Александър Андреевич завърши с "дабъл-дабъл" - 14 точки и 12 борби, а по 12 точки добавиха Горян Марковски и Ненад Зичевич.

Любопитното е, че другото поражение на Академик в Балканската лига е отново от Куманово 2009 като гост.

В събота от 19:00 мача Академик посреща Берое (Стара Загора) в мач от поредния кръг на НБЛ./БТА