Академик Бултекс 99 (Пловдив) победи гостуващия Барси (Казахстан) с 81:67 (19:11, 25:30, 23:12, 14:14) в среща от Балканската лига по баскетбол за мъже и записа пети пореден и общо седми успех в турнира.

Пловдивчани са лидери в класирането със 17 точки, колкото има и Теута (Албания) на втората позиция.

С тази победа Академик Бултекс 99 си осигури място във финалната четворка на надпреварата, тъй като не може да падне след четвъртата позиция в края на редовния сезон. Освен това този успех гарантира участие на финалите през април и на другия български тим Берое (Стара Загора) пет кръга преди края на сезона.

Така за пръв път в историята си отборът на Асен Николов ще участва в битките за разпределението на медалите през април в София.

Българският тим започна мача със серия от 16:6, но до почивката гостите подобриха играта си и намалиха изоставането си на 41:44.

Играчите на Академик Бултекс 99 решиха всичко в двубоя след третата част, която спечелиха с 23:12 и преди последните 10 минути водеха с 67:53. В последната четвърт българите направиха 79:61 и без проблеми приключиха двубоя. В края на срещата в игра отново влезе 14-годишният талант на пловдивския тим Симеон Димитров.

За победителите се отличи Дейшон Найт със 17 точки. Питър Олисемека направи "дабъл-дабъл" - 12 точки и 11 борби, а Александър Груев и Младен Виткович вкараха по 11 точки. За гостите най-полезен беше Аркадий Мхъртичян с 12 точки и 10 борби, а Крис Едуърдс и Донте Макгий добавиха по 11. /БТА