Сръбският Здравле от Лесковац се справи с българския вицешампион ЦСКА и го победи с лекота в първия мач от последния ден на турнира „Петър Майсторов” в Ямбол. Крайното 97-76 в тяхна полза говори само по себе си за разликата между двата състава в този мач. Все пак за „червените” утехата е, че не игра Христо Николов, а Людмил Хаджисотиров излезе след болки в кръста в края на първото и въобще не игра през второто полувреме.

Още на почивката гостите от Здравле бяха вкарали 61 точки и водеха с плюс 20. Второто полувреме само се доиграваше, а разликата се запази.

След тази загуба ЦСКА завърши на последното четвърто място в турнира, докато Здравле чака другия мач между Ямбол и Черно Море, за да разбере къде ще свърши.

Двама от стартовата петица на Здравле Лесковац завършиха с по 20 точки – Урош Лучич и Радомир Мароевич.

За ЦСКА новите американски попълнения Майк Хендерсън и Лавел Пейн се отчетоха с 19 и 18 точки, а капитанът на тима Георги Давидов вкара 14 точки.