Стефан Георгиев записа 21 точки за отбора на Левски, който спечели с 90:76 (17:14, 21:15, 22:24, 30:23) гостуването си на ЦСКА в столичното дерби от Националната баскетболна лига за мъже.

Гостите стигнаха лесно до успеха, който ги върна на второ място във временното класиране. Те стартираха по отличен начин и поведоха с 9 точки до почивката, когато от футболния мач ЦСКА - Литекс в залата пристигнаха феновете на "червените".

До края на мача ЦСКА спечели само третата четвъртина, но това не беше достатъчно, защото 1 минута преди последната сирена Левски поведе със 17 точки.

В тези минути Георгиев добави 13 борби за своя дабъл-дабъл, а 16 точки наниза Маркъс Хол. За домакините най-резултатен беше Крум Дойчинов, който също отбеляза 21 точки, докато Милош Шакота вкара 18 за ЦСКА.

В друга среща от вечерта БК Сливен записа седма поредна загуба, след като отстъпи на гостуващия Рилски спортист (Самоков) със 69:97 (20:23, 23:27, 16:24, 10:23).