Ямбол победи шампиона Левски с 81:66 (27:6, 19:26, 17:13,  18:21) точки в среща от 12-ия кръг на Националната баскетболна  лига за мъже. За Левски това е трета загуба за сезона. Тимът е на второ място в класирането с 19 точки, с равен брой с третия Балкан.

Ямбол  заема седма позиция с 15 точки. Лидер е Лукойл Академик с 22  точки. Домакините решиха мача още в първата част, в която направиха  серия от 25:0 и поведоха с 27:3. След това за Левски три  наказателни удара реализира Павлин Иванов.

Шампионите, които има сериозни финансови проблеми и бяха  напуснати от доста играчи в последните дни, подобриха играта си  през втората част. Те намалиха изоставането си на 7 точки при  25:32, а на почивката Ямбол имаше преднина от 46:32 точки.

В третата четвърт баскетболистите от Ямбол отново доминираха и  задържаха аванса си около 18-19 точки, а в последните 10 минути  срещата спокойно се доигра.

За Ямбол се отличиха Тони Бърнас с "дабъл-дабъл" - 20 точки и  11 борби, Стоян Петков с 16 точки и новото попълнение Мартин  Дурчев с 11 точки. За Левски най-полезни бяха Павлин Иванов с 26 точки и Димитър  Ангелов със 17 точки и 6 борби./БТА