Спартак Плевен победи по категоричен начин гостуващия ЦСКА със 106:86 /34:24, 28:23, 25:14, 19:25/ в среща от шестия кръг на българската Национална баскетболна лига за мъже.

Спартак имаше пълно превъзходство в срещата с ЦСКА като домакините доказаха, че са по-класният тим на терена. Още в първата четвъртина плевенчани поведоха и до края не позволиха на гостите дори веднъж да изравнят или да поведат в резултата.

На почивката домакините се прибраха спокойни с добра преднина - 62:47. Във втората част гостите бяха по-бойки и постигнаха добър резултат в последната четвъртина - 19:25.

Старши треньорът на Спартак Дарин Великов пусна за обиграване и трупане на опит резервите Ангелов и Генов.

Шакота от ЦСКА стана реализатор на мача с 30 т. Той бе и най-ефективният състезател на терена от отбора на гостите.