Спартак Плевен постигна най-голямата изненада в Националната баскетболна лига от началото на сезона, след като навръх рождения ден на старши треньора си Александър Дяковски нанесе първа загуба на шампиона Левски Лукойл. Плевенчани спечелиха с 90:83 (21:22, 23:24, 20:13, 26:24).

За възпитаниците на Константин Папазов това е второ поредно поражение след загубата в сряда от Ирони Нес Циона (Израел) с 89:98 в първия кръг на втората групова фаза на европейския клубен турнир по баскетбол за мъже за Купата на ФИБА-Европа.

Плевенчани се държаха близо до класния си съперник през първото полувреме и отстъпваха само с 2 точки на почивката - 44:46. Много силно второ полувреме реши мача в полза на домакините, които на моменти водеха с 12 точки в резултата.

Цветослав Острев изигра най-добрия си мач за годината и завърши с 31 точки, 8 асистенции, 4 борби и 3 отнети топки. Той успя в 4 от 7-те си опита за три точки. Константин Коев добави 14 точки, Георги Бързаков се включи с 12, а Николай Маринов вкара 10.

За "сините" Патрик Рембърт отново беше на ниво и се отличи с "дабъл-дабъл" - 26 точки и 11 борби. Божидар Аврамов добави 16 точки, а Деян и Калоян Иванови, съответно 14 и 15. Само 10 точки обаче вкараха резервите на Левски Лукойл, срещу 24 за тези на домакините. За шампионите поради контузия не игра Христо Захариев.

Левски Лукойл остава начело в класирането със 17 точки, на точка пред втория Рилски спортист (Самоков)./БТА