Отборът на Черно море Тича изигра много добър мач, водеше в резултата в по-голяма част от игралното време, но отстъпи на гостуващия Рилски спортист със 76:94 в мач от 10-ия кръг на НБЛ.

Домакините продължават да са без успех в надпреварата и имат инкасирани 9 загуби. Рилски спортист пък е със 7 успеха и 2 поражения. За гостите Златин Георгиев завърши с дабъл-дабъл - 18 точки и 11 борби, като състезателят добави и 7 асистенции в актива си.

Двата отбора изиграха много оспорвана и интересна първа част. Гостите поведоха с 4:0 в началото, но домакините веднага обърнаха при 5:4. Рилски спортист успя да изравни при 9:9, а след още едно равенство при 12:12 Черно море Тича поведе с 4 точки при 18:14. Последваха две нови изравнявания при 18:18 е 20:20, след което гостите поведоха и успяха да измъкнат първата част с 31:27.

За малко повече от минута игра през втората част домакините изравниха при 31:31. Двата отбора смениха на няколко пъти водачеството в резултата, след което с много добра игра в защита Черно море Тича успя да поведе с 6 точки - 43:37, след малко повече от 5 минути игра. В края на частта гостите отново успяха да намалят изоставането си до 3 точки, но с кош на Мартин Коцев от наказателен удар и кош на Пламен Алексиев 20-тина секунди преди почивката на полувремето резултатът бе 53:47 за Черно море Тича.

Домакините продължиха с добрата си игра и след почивката. След близо три минути игра през третата част с тройка на Веселин Георгиев и отлична контраатака и кош на Мартин Йорданов Черно море Тича успя да поведе с 11 точки при 60:49. Домакините обаче започнаха да допускат грешки в атака, което позволи на Рилски спортист около три минути и половина преди края на третата част да намали пасива си до 2 точки - 60:62. Малко повече от минути преди края на третата част гостите все пак успяха да обърнат резултата в своя полза и преди последната четвърт водеха с 1 точки - 68:67. Домакините набързо вкараха 4 точки в началото на последната четвърт и поведоха. Рилски спортист се възползва от грешки на играчите на Черно море Тича и след 2 минути и половина игра с тройка на Юджийн Харис поведе с 5 точки при 76:71.

Играчите на домакините продължиха да допускат много грешки и гостите вкараха още 9 поредни точки и поведоха с 85:71, с което на практика решиха изхода от мача около 2 минути и половина преди края на срещата. До края на мача Рилски спортист не срещна проблеми и спечели двубоя с 94:76.

Черно море Тича - Рилски спортист 76:94 /27:31, 26:16, 14:21, 9:26/

зала "Христо Борисов";

зрители - 700;

съдии - Милен Цветков, Ангел Иванов, и Димитър Георгиев;

най-резултатни: Мартин Йорданов 16 т., Веселин Георгиев и Мартин Коцев по 15 т. /Черно море Тича/; Джейлън Дженкинс 20 т., Златин Георгиев 18 т. /Рилски спортист/;