Шампионът на България Лукойл Академик започна с победа участието си на турнира, който се провежда в столицата на Кипър Никозия.Българите победиха местния ЕТА със 106:63.

Йовица Арсич започна двубоя с Доменик Джеймс, Брендън Боуман, Тодор Стойков, Травис Питърсън и Каспарс Камбала. След първите 10 минути българите взеха преднина - 30 на 18, а на почивката резултата стигна до 53 на 30, като в игра влязоха още Брендън Хийт, Божидар Аврамов, Тенчо Банев и Дамян Стояновски. Най-резултатен след 20 минути игра бе Брендън Боуман с 13 точки.

Вторите 20 минути Лукойл започна с Хийт, Джеймс, Божидар Аврамов, Веселин Веселинов и Каспарс Камбала. Съперникът игра слабо и българите увеличаваха непрекъснато преднината си - в 25 мин 69- 37, а след 30 минути игра стигна до 80:43.
Заключителните 10 минути в игра влезе младия Самуел Франсис, като това бе и най- българската петица. Останалите започнали частта бяха Божидар Аврамов, Тодор Стойков, Тенчо Банев и македонецът Дамян Стояновски.

Докрая на мача ще се запомнят вкараните точки от Сами и заменилият го в последните минути Кристиян Манчев, известен като „Чичо Манчо”. Именно последният, който е роден 1993-та година, вкара и заключителния кош, което предизвика бурна радост сред съотборниците му.

Веднага след края на мача Кристиян лично бе поздравен от споделящия с него една стая Каспарс Камбала.

Ето и игралите за Лукойл Академик и отбелязаните от тях точки: Брендън Хийт – 8, Доменик Джеймс- 11, Самуел Франсис- 3, Брендън Боуман- 18, Божидар Аврамов- 13, Кристиян Манчев – 2, Тенчо Банев – 9, Тодор Стойков – 9, Веселин Веселинов- 9, Дамян Стояновски- 3, Каспарс Камбала – 17 и Травис Питърсън – 4.

В събота българите срещат от 20 часа отбора на Аполон, който днес победи Керавнос с 80:78. Преди това от 17.45 часа играят ЕТА и Керавнос.