Баскетболистите на Левски се класираха за Финалната четворка на Балканската лига. „Сините“ измъкнаха труден успех срещу македоския Куманово с 95:86 точки, като двубоят се реши буквално в последните минути.

Първата среща бе завършила при резултат 74:74 точки, а за Финалната четворка визи вече имат Галил Гилбоа и Сигал Прищина. В сряда вечер ще бъде определен и последният полуфиналист в регионалната надпревара, като Балкан е домакин на Теодо Тиват.

Вторият четвъртфинален сблъсък на БИБЛ между Левски и Куманово в малката зала на Арена Армеец започна равностойно и първата част приключи при 22:22 точки. През вторите 10 минути Левски имаше силни моменти и дръпна с 6 точки. Последва серия на Куманово, но „сините” удържаха разлика от 6 точки на полувремето при 50:44 точки.

СНИМКИ: Левски се измъчи срещу Куманово, но се класира за Файнъл Фор

източник: Георги Димитров, Gong.bg

След почивката „сините” вдигна преднината си, но гостите бързо стопиха до 5 точки, а третата част приключи при 66:62 точки в полза на Левски. Последните 10 минути бяха изключително интересни. Две поредни тройки на македонците направиха резултата равен при 74:74 точки при оставащи 6 минути до края на двубоя. Домакините пропуснаха в нападение, а състезателите на Куманово отговориха с нови две тройки за 80:74 в тяхна полза.

Мобилизацията в редиците на Левски обаче даде резултат и след серия от 8:0 „сините” върнаха преднината си и в крайна сметка триумфираха за 95:86 точки.

Най-резултатен за вицешампионите в Балканската лига бе Брандън Хийт с 24 точки, 4 борби и 5 асистенции. С 19 точки се отчете Лайнъл Чалмърс, а Джумейн Джоунс завърши със 17 точки, 12 борби и 5 асистенции.

За Куманово най-резултатен бе Иван Мишкович с 21 точки.

При успех на другия български тим в надпреварата – Балкан утре в реванша от четвъртфиналите срещу Теодо, то Левски ще има за съперник именно ботевградчани в единия полуфинал.