Отборът на Славия спечели бронзовите медали в първенството на България по баскетбол за жени. „Белите“ победиха състава на Шампион 2006 с 67:61 (15:9, 19:22, 19:15, 14:15) в зала „Триадица“ в София в решителната среща от серията за третото място и така триумфираха с 2:1 успеха. Тимът на Шампион 2006 остана на четвърта позиция.

Баскетболистките на Славия записаха победа в първия мач с 83:50, а Шампион 2006 изравни след 68:59 в своя полза във втория двубой.

Двата тима спориха за третото място и миналия сезон, когато отново „белите“ надделяха. Това е трето бронзово отличие за Славия в последните пет години. Воденият от старши треньора Георги Божков състав и отборът на Шампион 2006 бяха съперници и в сблъсъка за бронза в турнира за Купата на България през февруари, завършил с успех за „белите“.

Славия започна по-уверено третата среща от серията в зала „Триадица“ и поведе с 15:9 след първата четвърт. Разликата достигна 10 точки, но Шампион 2006 обърна до 4 в своя полза две минути преди почивката. Последваха силни моменти за „белите“ и те излязоха напред при 34:31 след 20 минути игра. Славия задържа аванса си в третата част и дръпна с 53:46 преди последната четвърт. Състезателките на Шампион 2006 се доближиха на 2 точки от съперника минута преди края при 63:61, но Славия запази контрол и спечели.

Най-резултатна за победителките беше Йоланда Косса с 15 точки 2 борби. Виолета Григорова оформи „дабъл-дабъл“ с 14 точки, 11 борби и 4 асистенции, а Дарина Кочева добави 10 точки.

За Шампион 2006 Елена Димова реализира 22 точки и 7 борби. Антония Филипова се отчете с 14 точки и 4 борби, а Ванина Василева завърши с 12 точки, 6 борби и 8 асистенции.

Шампионската титла спечели Берое (Стара Загора) след три победи срещу Монтана 2003 във финалния плейоф.