Берое Стара Загора победи Монтана 2003 с 63:60 (19:11, 16:15, 15:18, 13:16) като гост в третата среща от финалната серия за титлата в първенството на България по баскетбол за жени и с 3:0 успеха спечели златните медали.

Двата състава се противопоставиха в спор за трофея за четвърти път в последните пет години. След двете поредни титли на Монтана 2003 през 2018 и 2019 година, след прекъсването през 2020-а, сега тимът от Стара Загора триумфира за втори пореден път. Берое дублира успеха си от миналия сезон, когато също спечели титлата и Купата на България в женския баскетбол. Съставът, воден от старши треньора Таня Гатева, доминираше през целия сезон като превъзхождаше съперника и във финалния плейоф.

Шампионките започната уверено двубоя в зала „Младост“ в Монтана и след 10 минути игра натрупаха аванс от 8 точки при 19:11. Домакините намалиха до 4 точки пасива си три минути преди края на първото полувреме, но след силни изяви на Теодора Динева и Цветомира Шаренкапова, Берое водеше с 35:26 на почивката.

И в третата четвърт Монтана 2003 не успя да се доближи на повече от 4 точки до гостите, а преди последните 10 минути преднината на старозагорки беше 50:44. Със серия от 7:0 в началото на четвъртата част Берое увеличи аванса си до 13 точки.

Домакините обаче отвърнаха с 9 безответни точки и намалиха до 53:57 при оставащи две минути и половина. Краят на срещата бе крайна интригуващ. Христина Иванова реализира това тройка и 41 секунди преди края направи резултата 58:59, а малко по-късно Марая Кинг изравни за 60:60. Виолина Кочева реши спора с тройка 7 секунди преди финалната сирена за крайното 63:60.

Най-резултатна за Берое беше Теодора Динева с 19 точки и 4 борби. По 11 точки реализираха Виолина Кочева и Ребека Тобин. Кочева добави 4 борби и 6 асистенции, а Тобин – 13 борби и 3 асистенции. Цветомира Шаренкапова и Саманта Лоджик отбелязаха по 8 точки.

За Монтана 2003 с 20 точки и 6 борби се отчете Марая Кинг. Димана Макариева допринесе с 12 точки и впечатляващите 15 борби, а Христина Иванова се включи с 10 точки и 5 борби.