Рилски спортист завърши с победа участието си в група F на турнира по баскетбол за мъже за Купата на ФИБА Европа.

Състезателите на треньора Людмил Хаджисотиров спечелиха гостуването си на португалския Порто с 91:79, след като изиграха силно второ полувреме.

Българският тим приключва на трето място в класирането в групата с един успех от шест мача. Отборите на Варезе (Италия) и Алба Фехервар (Унгария) продължават във втората групова фаза на турнира.

Рилски спортист и Порто изиграха равностойно първо полувреме, а на почивката португалците водеха с 41:40.

Българите бяха по-добри в третата част, а с тройка на Тони Гуджино взеха аванс от 68:56 1:10 минута преди началото на последната четвърт и до края удържа преднината си.

За българския тим Джейлън Дженкинс завърши с 21 точки,10 борби и 6 асистенции. 21 точки вкара и Златин Георгиев, а Тони Гуджино записа 17 точки и 9 борби.
За Порто се отличи Уилям Шийхи със 17 точки.

Този мач беше без значение за тима на Рилски спортист, който загуби първите си пет мача в групата и отпадна от надпреварата.

Срещи от последния кръг в груповата фаза на турнира по баскетбол за мъже за Купата на ФИБА Европа:

Група F:
Порто (Португалия) - Рилски спортист (България) - 79:91 (19:11, 22:29, 19:28, 19:23)
Варезе (Италия) - Алба Фехервар (Унгария) - 91:66 (15:11, 22:16, 26:24, 28:15)