Отборът на Рилски спортист победи гостуващия Спартак Плевен със 73:66 точки в първия мач от плейофите за бронзовите медали в Националната баскетболна лига за мъже. Така играчите от Самоков поведоха в серията, в която се играе до два успеха.

Двата отбора изиграха оспорвано първо полувреме. Гостите започнаха мача със серия от 11:6, но възпитаниците на Росен Барчовски направиха обрат - 13:11.

През втората част играчите от Самоков поведоха с 28:20 след два наказателни удара на Тодор Тодоров, но на почивката имаха преднина от само точка - 34:33. Домакините на практика решиха изхода на двубоя след серия от 13:1 от началото на третата четвърт, след която преднината им достигна 47:34.

Преди последната част баскетболистите на Рилски спортист водеха с 56:46. Девет минути преди края Златин Георгиев вкара тройка за 59:48, а след това точен от далечна дистанция беше и Антъни Гуджино, който направи 62:50.

Играчите на Спартак обаче не се предадоха и намалиха пасива си на 64:67 три минути преди сирената. Домакините решиха всичко с четири поредни точки на Йордан Бозов за 71:64 1:35 минута до края.

Най-резултатен за Рилски спортист беше капитанът Йордан Бозов с 19 точки. Гуджино направи "дабъл-дабъл" - 16 точки и 12 борби, а 13 точки вкара Франк Търнър.
За гостите Милован Савич се отличи със 17 точки и 10 борби, а Димитър Маринчешки завърши с 16 точки и 16 борби.

Първа среща за бронзовите медали в Националната баскетболна лига за мъже (играе се до две победи от три мача):

Рилски спортист (Самоков) - Спартак (Плевен) - 73:66 (18:15, 16:18, 22:13, 17:20)
* Рилски спортист поведе с 1:0 победи в серията. Втората среща е на 21 май от 18.00 часа в Плевен. /БТА