Шампионът Лукойл Академик победи носителя на Купата на България Рилски спортист (Самоков) с 83:78 (22:15, 24:28, 18:13, 19:22) точки в дербито от 24-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. "Студентите" са лидери в класирането с 22 победи и 2 загуби от началото на сезона, а Рилски спортист заема четвърто място с 16-8.

Двата отбора изиграха оспорван мач, но възпитаниците на Тони Дечев водеха в резултата през по-голямата част от него. Шампионите направиха серия от 11:2 в края на третата част, за да поведат с 61:53 и до края на двубоя доминираха.

С кош от наказателен удар на Христо Захариев домакините записаха аванс от 13 точки при 81:68 1:22 минута преди сирената. Захариев беше най-резултатен за победителите с 14 точки, по 12 вкараха Бранислав Ратковица (7 асистенции) и Желко Шакич (11 борби). Димитър Димитров отбеляза 11 точки. За Рилски спортист Дарин Иванов реализира 18 точки. Тристан Кери добави 15 точки и 6 борби, а с 12 точки и 12 борби приключи Тони Гуджино.

Балкан записа категорична победа над Черно море Порт Варна с 85:62 (17:11, 26:14, 19:14, 23:23) точки в друга среща от кръга. Варненци имаха едва 10 човека на пейката за този мач, като Георги Янков беше контузен и не влезе в игра. Ботевградчани остават на второто място във временното класиране с актив от 18 победи и 6 загуби.

Капитанът на Балкан Мартин Маринов беше най-резултатен за успеха с 22 точки, като бе на терена 21 минути и вкара 5 от 7-те си опита за тройка. Мартин Дурчев отбеляза 16 точки, Николай Върбанов вкара 13 точки и овладя 7 борби. За варненци Станислав Цонков беше над всички с 19 точки, а 14 точки и 5 борби добави Симеон Илиев.

Ямбол разгроми Черноморец (Бургас) с 53 точки разлика - 128:75 (34:19, 31:23, 28:15, 25:18). Най-резултатен с 28 точки беше Боян Радетич, а Милиян Боцка се отчете с 20 точки, 7 борби и 6 асистенции. За гостите с по 19 точки приключиха Марко Янюшевич и Константин Коев.

Срещи от 24-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже:
Лукойл Академик - Рилски спортист (Самоков) - 83:78 (22:15, 24:28, 18:13, 19:22)
Ямбол - Черноморец (Бургас) - 128:75 (34:19, 31:23, 28:15, 25:18)
Балкан (Ботевград) - Черно море Порт Варна - 85:62 (17:11, 26:14, 19:14, 23:23)