Рилски Спортист успя да победи ЦСКА като гост с 92:91 в драматичен мач от мъжкия баскетболен шампионат. „Червените” започнаха доста уверено двубоя и спечелиха първата четвърт с 23:19. Гостите от Самоков подобриха играта си през втората част и я спечелиха с 20:17. Двата тима се оттеглиха на полувремето при преднина от точка за баскетболистите на Росен Барчовски – 40:39. Третата четвърт вървеше точка за точка, като приключи при резултат 25:21 за домакините.

Минута преди края на срещата, резултатът бе равен 90:90. Нервите на гостите не издържаха и при една от последните си атаки те разчитаха на младия Станислав Ваклинов, който не бе точен от тройката. При 91:90 за ЦСКА последваха два наказателни удара за „червените”. Людмил Хаджисотиров обаче пропусна и двата изстрела, а в последвалата атака гостите реализираха два наказателни удара чрез Бранко Маркович и победиха с крайното 92:91 в София.

Най-резултатен за победителите бе Сантос Мартинес с 22 точки, Бранко Миркович добави 17 точки, а Асен Саралийски наниза 13. За домакините от ЦСКА най-добър бе Лавел Пейн с 22 точки и 5 борби, Людмил Хаджисотиров вкара 19 точки, а Георги Давидов отбеляза 14 точки.