Академик Бултекс 99 Пловдив постигна четвърта победа в НБЛ след труден успех с 93:92 (18:18, 18:19, 24:18, 21:26, 12:11) след продължение над Черно море Тича във Варна. Загубата пък е осма поред за варненския тим.

За победителите най-резултатет бе Дайшон Найт с 23 точки, Васил Бачев добави 16 точки, а Никола Вуйович завърши с дабъл-дабъл - 14 точки и 12 борби. За Черно море Тича Пламен Алексиев вкара 20 точки и записа в актива си 9 асистенции, Мартин Коцев добави 19 точки, а Георги Боянов завърши с дабъл-дабъл 14 точки и 14 борби.

Гостите започнаха по-добре срещата и успяха да поведат със 7:2. Домакините показаха добра игра и намалиха изоставането си, а в самия край на първата част изравниха при 14:14, след което поведоха с 16:14.

Първата четвърт завърши наравно 18:18. През втората част играта бе равностойна и нито един от двата отбора не успяваше да се откъсне напред в резултата. След няколко равенства и размяна на водачеството в резултата на полувремето Черно море Тича имаше минимален аванс от 1 точки - 37:36.

След почивката домакините успяха набързо да поведат с 4 точки при 44:40, но допуснаха Академик Бултекс да реализира 8 поредни точки и да обърне резултата в своя полза - 48:44 за гостите. Около 4 минути преди края на третата част гостите поведоха с 9 точки при 55:46.

Две минути и половина преди края на третата четвърт с тройка на Пламен Алексиев домакините намалиха пасива си до 2 точки - 53:55, а след добра защита и отлична контра Черно море Тича изравни при 55:55 с кош на Георги Боянов. Преди последната част резултатът бе 60:55 за гостите.

В началото на последната четвърт гостите успяваха да поддържат преднината си, но малко по-малко от 5 минути преди края с тройка на Пламен Алексиев Черно море Тича намали изоставането си до само точка - 69:70, а две минути преди края дори успя да поведе при 73:72. В заключителните секунди на мача гостите изравниха при 81:81. Домакините имаха 10-тина секунди за атака, но не успяха да отбележат и победителят щеше да се реши след продължение.

В продължението благодарение на две тройки на Александър Груев гостите поведоха с 6 точки при 91:85, но домакините намалиха изоставането си до точка при 90:91. 13.3 секунди преди края Дайшон Найт можеше да се превърне в антигероя за гостите, защото след негов фаул в атака домакините имаха възможност да организират своя, но не успяха да вкарат кош и Академик Бултекс спечели мача с 93:92.

Преките конкуренти на Левски Лукойл за челото допуснаха грешни стъпки в битките си.

Балкан се изложи в Ботевград срещу Берое и падна с 82:90, докато Рилски спортист изненадващо загуби при гостуването си на Ямбол с 88:92 точки.

Балкан - Берое 82:90 (17:26, 20:33, 14:14, 31:17)

Черно море - Академик Бултекс 92:93 (18:18, 19:18, 18:24, 26:21, 11:12) след продължение

Спартак Плевен - Академик 91:85 (21:15, 26:17, 13:27, 31:26)

Ямбол - Рилски спортист 92:88 (22:22, 26:27, 21:21, 23:18)