Левски Лукойл записа осма поредна победа в Националната баскетболна лига за мъже. Възпитаниците на Константин Папазов спечелиха като гост на Академик (София) с 88:66 (29:16, 20:14, 17:18, 22:18) точки и продължават без загуба от началото на сезона в шампионата.

В залата в Правец шампионите натрупаха солиден аванс още на почивката и без проблеми завършиха двубоя.Папазов използва само осем играчи в срещата. Калоян Иванов се възстановява от контузия и не беше в групата, Патрик Рембърт получи няколко дни почивка и се прибра в САЩ, Деян Иванов и Божидар Аврамов не се появиха в игра.

За победителите най-резултатен беше Миливое Мийович с 22 точки. Никола Маравич добави 19, а със 17 точки и 7 борби завърши Христо Захариев. За Академик по 17 точки отбелязаха Андрей Иванов и Николай Николов. Цветомир Чернокожев се отличи с 13 точки и 7 борби, а Костадин Лазаров вкара 11 точки.