Шампионът Левски Лукойл се класира за финала на Националната баскетболна лига. "Сините" победиха като гост Рилски спортист (Самоков) с 84:77 (17:22, 18:17, 18:25, 31:13) и спечелиха серията с 3:0 успеха.

На финала Левски Лукойл ще играе с победителя от серията между Балкан (Ботевград) и Берое (Стара Загора). Старозагорци водят с 2:1 победи, а четвъртата среща е утре в Ботевград.

Срещу Рилски спортист възпитаниците на Константин Папазов преодоляха пасив от 16 точки и спечелиха след силна последна четвърт, в която отбелязаха 31 точки срещу 13 за домакините.

Двата отбора изиграха равностойно първо полувреме, а на почивката играчите от Самоков водеха с 39:35.

Момчетата на Людмил Хаджисотиров започната отлично третата част със серия от 10:1 за 49:36, а малко по-късно поведоха с 16 точки - 56:40.

Шампионите не мобилизираха и след 25:10 в началните минути на последната четвърт направиха обрат - 78:74.

Златин Георгиев вкара тройка и намали пасива на Рилски спортист на 77:78 по-малко от две минути преди края. но последва тройка на кош на Калоян Иванов, който направи 82:77 86 секунди преди сирената.

Най-резултатни за успеха с по 21 точки бяха Калоян Иванов (10 борби) и Патрик Рембърт. Деян Иванов вкара 16 точки.
За Рилски спортист по 16 точки отбелязаха Антъни Гуджино и Джейлън Дженкинс. Мартин Маринов и Юджийн Харис се отчетоха с по 15 точки.

Трети мачове от полуфиналните плейофи на Националната баскетболна лига за мъже (играе се до три победи от пет срещи):

Рилски спортист (Самоков) - Левски Лукойл - 77:84 (22:17, 17:18, 25:18, 13:31)
* Левски Лукойл спечели серията с 3:0 победи и се класира за финала.