Баскетболистите на Рилски спортист ще играят във финала на турнира за Купата на България за първи път от 2010-а година насам, когато отстъпиха на Левски. Тимът на Рилски спортист победи Берое с 80:71 точки във втория полуфинал в надпреварата, чийто домакин е Арена Ботевград.

Финалът е в неделя от 18.30 часа и ще противопостави Лукойл Академик и Рилски спортист, а за третото място от 14.30 часа ще спорят Балкан и Берое.

Тимът от Стара Загора тръгна по-добре в срещата и дръпна с 8:0. До края на първата част обаче Рилски спортист поведе с 18:17 точки. Последва също толкова оспорвана втора част, в която Рилски поведе с 27:21 точки 6 минути преди почивката, но Берое намали и на полувремето резултатът бе 38:36 за състава от Самоков.

След почивката Рилски спортист постепенно натрупа разлика, като след 8 минути игра поведе с 58:50 с тройка на Тристан Кери, а преди последната четвърт водеше с 60:52 точки.

В четвъртата част самоковци не изпуснаха контрола върху срещата и победиха с 80:71 точки.

За Рилски спортист най-резултатен бе гардът Йордан Бозов с 19 точки и 3 асистенции, а с по 15 точки се отчетоха Франк Търнър и Тристан Кери. За Берое със 17 точки се отчете Аштън Мур.