Вицешампионът Балкан Ботевград победи като гост Рилски спортист с 96:89 (15:21, 31:23, 13:18, 20:17, 17:10) точки след продължение в дербито на втория кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

Двубоят беше изключително оспорван и интересен, но в добавените пет минути баскетболистите на Балкан спечелиха със 17:10 точки и стигнаха до крайния успех.
Домакините поведоха с 6 точки след първите 10 минути. Във втората част гостите стигнаха до обрат и записаха аванс от 9 точки при 46:37. На почивката играчите от Ботевград водеха с 46:44 точки.

В третата четвърт възпитаниците на Росен Барчовски преодоляха пасив от 46:55, за да обърнат до 62:59.
В последните 10 минути играта продължи да бъде равностойна. Гостите имаха аванс от 67:63, но домакините направиха 69:67 след тройка на Йордан Бозов. Малко след това Златин Георгиев се разписа за 73:68, а 44 секунди преди сирената Бозов вкара за 78:73. 18 секунди преди края баскетболистите от Ботевград намалиха изоставането си на 77:78 Франк Търнър вкара един от двата наказателни удара за 79:77 за Рилски спортист. След това за домакините Тристан Кери пропусна два фаула.

Гостите изравниха 79:79 след два наказателни удара на Марко Бъркич, а Търнър пропусна кош за тима от Самоков и се стигна до продължение.
В добавеното време играчите на Балкан започнаха с две тройки на Мартин Маринов и Цветослав Острев и до края удържаха преднината си.
За победителите се отличиха Брандън Фортънбъри с 19 точки, 8 борби и 5 асистенции и Марко Бъркич с 19 точки и 7 борби. 17 точки реализира Мартин Маринов, а 14 - Цветослав Острев.

За Рилски спортист най-полезен беше Франк Търнър с 24 точки и 7 борби. По 14 точки добавиха Йордан Бозов и Златин Георгиев, а Антъни Гуджино завърши с 13 точки и 7 борби.

В Бургас Левски 2014 постигна първа победа за сезона в националната баскетболна лига, след като разгроми домакините от Черноморец с 97:58 (22:9, 25:15, 26:14, 24:20) точки.

Възпитаниците на Николай Господинов водеха убедително от началото до края на двубоя. Петима играчи на Левски завършиха с двуцифрен актив, но най-резултатни бяха Павел Иванов с 20 точки, Христо Николов със 17 точки и Алекс Симеонов с 13 точки. За Черноморец Константин Коев завърши със 17 точки и 8 борби, а 15 точки отбеляза Деян Белич./БТА