Шампионът Лукойл Академик победи Балкан Ботевград с 86:73 (21:23, 17:12, 28:17, 20:21) точки в дербито на 22-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

Възпитаниците на Тони Дечев стигнаха до успеха след силно второ полувреме.

"Студентите" водят в класирането с 20 победи и 2 загуби, а Балкан е на второ място с 16-6.

Играчите от Ботевград водеха през почти цялата първа четвърт, а двата тима изиграха равностойни втори 10 минути. На почивката шампионите имаха аванс от 38:35.

Баскетболистите на Лукойл доминираха през третата четвърт и след тройка на Филип Виденов преднината им достигна 16 точки при 66:50 26 секунди преди края.

В последните 10 минути "студентите" разгромиха своя съперник. Най-голямата преднина достигна 23 точки при 84:61.

За шампионите се отличи Филип Барович с 21 точки и 5 борби. 15 точки добави Филип Виденов, а с 14 точки и 9 борби завърши Желко Шакич.

За Балкан Брандън Фортънбъри беше най-полезен с 26 точки и 6 борби, а с 14 точки приключи Цветослав Острев./БТА