Лукойл Академик победи гостуващия Черно море Порт Варна с 94:86 (31:17,26:26, 22:24, 15:19) точки във втората среща от полуфиналните плейофи на Националната баскетболна лига за мъже. Играе се до три успеха от пет мача. Третият двубой е на 13-и май от 18.00 часа във Варна.

Състезателите на треньора Тони Дечев изиграха отлично първо полувреме. Те поведоха с 16 точки още в началото на втората част - 33:17, а след това преднината им достигна 21 точки при 53:32.

Четири минути преди сирената след тройка на Христо Захариев вицешампионите имаха аванс от 92:72 точки, а до края гостите намалиха изоставането си на 8 точки, но това беше всичко.

Никола Драгович беше най-резултатен за Лукойл Академик с 26 точки. Дий Браун добави 23 точки и 14 асистенции. Захариев вкара 17 точки.

За Черно море капитанът Асен Великов и Лени Даниел отбелязаха по 20 точки. Милош Коматина завърши с 16 точки, а с 10 точки и 7 асистенции се отличи Станимир Маринов. /БТА