Лукойл Академик стана първият отбор, осигурил си място в полуфиналите на Националната баскетболна лига.

"Студентите" изиграха набързо двата си мача срещу Черноморец от четвъртфиналната серия, само за два дни, и във втория се наложиха със 124:57.

Двата състава се договориха да играят два пъти в Правец, заради очевадния изход от серията, и огромното превъзходство на Лукойл.

Тони Дечев даде почивка на Тери Смит и Бруно Шундов, а най-много - по 23 минути, играха Крис Минков и Николай Грозев.

Особено разгромна бе третата част, в която Лукойл се наложи с 34:4. И без нея обаче всичко бе ясно, и Лукойл ще играе на пореден полуфинал.

Там "студентите" вече чакат победителя от серията Черно море-Левски, който може да стане ясен още утре, при успех на варненци в София.

Христо Захариев бе най-резултатен с 24 точки за Лукойл, а още четирима играчи на тима записаха по 15 и повече точки.

За Черноморец, 19 точки вкара Деян Бьелич.