Рилски спортист победи с 89:79 (29:18, 20:20, 27:20, 13:21) у дома срещу Спартак Плевен в среща от петия кръг в мъжкото първенство по баскетбол.

Домакините от Самоков контролираха изцяло развоя на събитията и направиха серия от 11:0, като взеха аванс от 8 точки. На почивката Рилски спортист водеше с 11 точки - 49:38. През втората половина на двубоя самоковци увеличиха преднината си на 20 точки, но след това Спартак успя да навакса част от изоставането си.

Три минути преди края гостите намалиха пасива си на само 7 точки, но в следващите две атаки за Рилски спортист завършиха с кош и това беше решаващо за крайния изход на двубоя.

Ненад Делич бе най-резултатен за победата на домакините с 23 точки. Съотборникът му Келвин Паркър добави 18 точки. Михаил Танев се отличи с 18 точки за плевенчани. Милен Дудев реализира още 15 точки за състава на гостите.

След този успех Рилски спортист се намира на второ място в класирането с 9 точки, докато Спартак е на седмата позиция със само един успех в четири срещи.