Тимът на Левски Лукойл направи важна крачка към първото място в Националната баскетболна лига, след като победи като домакин Берое със 78:68 (17:19, 18:19, 23:19, 20:11).

"Сините" могат да излязат официално начело в класирането още в близките часове, ако от баскетболната федерация да присъдят служебна загуба на настоящия лидер Балкан в мача с Академик Бултекс 99.

Победата на Левски Лукойл обаче не дойде никак лесно и тя бе изкована през второто полувреме. До почивката на терена властваше играта в защита, което даде аванс от 3 точки на старозагорци след първите 20 минути.

Постепенно обаче силите на гостите започнаха да намаляват, а по-дългата ротация на домакините, съчетана с добрата игра на Станимир Маринов след почивката, доведе до обрат.

Само в третата четвърт плеймейкърът на националния отбор реализира сам 10 точки, за да завърши мача с общо 18, а още толкова точка реализира и Божидар Аврамов. Дарил Брайънт пък вкара 14 точки за "сините".

За Берое Александър Янев, Тихомир Желев и Филип Виденов бяха най-резултатни с по 14 точки. Този успех на баскетболистите дойде само ден след поражението на футболния Левски от старозагорския съперник на "Герена". /БТА