Левски Лукойл надигра СК Тирана със 73:67 като гост в първи мач от четвъртфиналните плейофи в Балканската лига.

"Сините" бяха догонващи в резултата на полувремето, но със силна игра в третата и четвърта част успяха да обърнат развоя на мача. Обратът започна в края на третата четвърт, когато Левски Лукойл направи серия от 11 безответни точки и на практика стопи пасива.

Най-резултатен за "сините" бе Неманя Милошевич с 24 точки, а Христо Николов добави 17 точки. Ендрит Хюсенаголи се отличи за домакините с 23 точки.  На 3 април Левски Лукойл приема СК Тирана в зала "Универсиада" в София, а победителят от двете срещи се класира за финалната четворка в Балканската лига.

СК Тирана (Албания) - Левски Лукойл (България) - 67:73 (13:14, 23:11, 13:23, 18:25)