Левски Лукойл ще защитава трофея си в efbet Купа на България по баскетбол за мъже срещу Рилски спортист (Самоков), след като възпитаниците на Константин Папазов надвиха със 100:84 (24:26, 29:16, 28:21, 19:21) Ямбол във втория полуфинал. По-рано днес тимът от Самоков разгроми Балкан с 90:48 (22:14, 25:16, 22:8, 21:10).

Левски Лукойл има две поредни победи за Купата на България, а Рилски спортист вдигна трофея за първи и последен път в историята си през 2016. Финалът е в понеделник.

Кийт Бенсън отбеляза 22 точки само през първото полувреме за Левски Лукойл и завърши мача със сбор от 26, след като Папазов го замени през третата четвъртина. Той добави и 12 борби за "дабъл-дабъл", а петима други негови съотборници завършиха с двуцифрен актив.

Левски поведе с 18:12 през първата четвъртина, но серия от осем поредни точки, включително тройка на Евгени Василев, обърна резултата в полза на Ямбол. Символичните гости, които вчера постигнаха изненадващ успех срещу Берое на четвъртфиналите, сложиха край на първата четвъртина с две точки преднина, но във втората Левски Лукойл изгради солиден аванс.

Носителите на трофея обърнаха резултата със забивка на Бенсън, сложила началото на серия от 11 безответни точки. Преднината на Левски дори нарасна до 14 пункта, но Ерик Макгил наниза тройка със сирената и Ямбол съкрати изоставането си на 42:53 на полувремето.

До края на мача обаче нямаше интрига и Левски Лукойл продължи да трупа преднина до окончателните 26 точки. Венцислав Петков вкара 14 точки за софиянците, по 13 нанизаха Христо Захариев, Тайрън Брейзълтън и Чавдар Костов, а Данило Тасич завърши с 12. Макгил пък бе най-резултатен за Ямбол с 15 точки.