Левски Лукойл оглави еднолично класирането в Националната баскетболна лига (НБЛ), след като победи със 75:73 (27:14, 22:20, 14:19, 12:20) директния съперник Рилски спортист. "Сините" поведоха с една точка на върха в подреждането след мачовете от 25-ия кръг.

Левски Лукойл отбеляза първите десет точки в мача и спечели първата четвъртина с разлика от 13, а до края на полувремето столичаните добавиха още две точки към аванса си. След това обаче домакините започнаха да скъсяват дистанцията и настигнаха "сините", за което помогна и серия от 13-3 в третата четвъртина.

Рилски спортист успя да стигне до пълен обрат само две минути и половина преди финалната сирена с тройка на Дерек Райт, но Станимир Маринов я върна моментално и повече не изпусна водачеството.

Дерек Райт отбеляза 23 точки и записа пет асистенции за Левски Лукойл, а Травис Тейлър завърши с 21 пункта и спечели седем борби. За Рилски спортист пък Божидар Аврамов отбеляза 22 точки.

Ето и останалите резултатите от 25-ия кръг на НБЛ:

Академик (Правец) - Берое (Стара Загора) 78:104 (25:27, 17:26, 16:27, 20:24)
Ямбол - Балкан (Ботевград) 78:104 (15:23, 17:33, 25:24, 21:24)

от 18:30 часа:
Рилски спортист (Самоков) - Левски Лукойл (София) 73:75 (14:27, 20:22, 19:14, 20:12)
Черно море Тича (Варна) - Спартак (Плевен) 76:89 (19:24, 14:24, 16:23, 27:18)/ БТА