Носителят на Купата на България Черно море Порт се наложи над Левски със 77:68 (24:16, 20:14, 15:27, 18:11) в София и детронира шампионите на четвъртфиналите на Националната баскетболна лига по баскетбол за мъже.

Варненци спечелиха четвъртфиналната серия с 2:0 победи и продължават борбата за титлата, като на полуфиналите ще се изправят срещу победителя от редовния сезон Лукойл Академик. Левски навакса изоставане от 15 точки от края на първото полувреме и успя да изравни при 57:57 в последната минута на третата четвърт.

Решаваща за успеха на гостите се оказа серията от 10:0 точки за четири минути и половина в четвъртата част, след която варненци дръпнаха със 71:60 и до края нямаха проблеми. Капитанът Асен Великов и Милош Коматина вкараха по 16 точки за Черно море, като Великов добави и 8 борби.

Резервата Пламен Алексиев завърши с 11 точки за гостите. За Левски 27 точки вкара капитанът Павел Иванов, а Алекс Симеонов се отличи с 19 точки и 12 борби, но това не беше достатъчно./БТА