Балкан Ботевград остана непобеден в баскетболното първенство на България за мъже (НБЛ), след като се наложи с 87:80 (28:15, 18:23, 21:21, 20:21) срещу Берое Стара Загора в мач от петия кръг. Ботевградчаните са лидери в класирането с актив от десет точки, колкото има и Рилски спортист след успеха със 101:75 (28:20, 24:21, 25:15, 24:19) срещу Ямбол. Отборът от Самоков има предимство срещу Балкан при отбелязаните и получени точки.

Балкан направи разликата срещу Берое в края на първата четвъртина, след като Венцислав Петков отбеляза две тройки, а Христо Захариев добави още една в три последователни атаки. Частта свърши при резултат 28:15, а Берое съумя да съкрати изоставането си до 38:46, след като отбеляза последните осем точки във втората четвъртина. Александър Янев вкара шест от тези осем точки, включително и последните две.

Балкан не позволи да бъде направен обрат, а всичко за Берое приключи със забивката на Девон Уошингтън за 51:38 в началото на третата четвъртина. В крайна сметка домакините спечелиха със седем точки аванс, като Захариев оглави листата на реализаторите в отбора с 22 точки, а Девин Бруукс завърши с дабъл-дабъл при 17 пункта и 12 спечелени борби. Уошингтън добави още 20 точки за победителите.

Най-резултатен в мача беше Янев, който завърши с 31 точки и девет спечелени борби. Александър Дейвис добави други 22 за Берое, който е шести във временното класиране на НБЛ с две точки зад Балкан.

Травис Тейлър записа дабъл-дабъл при 17 точки и 14 спечелени борби, а Рилски спортист не срещна трудности срещу отбора на Ямбол и победи съперниците си във всяка една от четирите части на мача. Общо шестима баскетболисти на тима от Самоков завършиха с десет или повече точки, докато за гостите Алън Арнет отбеляза 26./ БТА