Балкан победи Ямбол 90:79 (23:19, 21:15, 20:26, 26:19) в среща от четвъртфиналите в турнира за Купата на България по баскетбол за мъже. Финалната осмица от надпреварата тази година се провежда в "Арена Ботевград". Съперник на ботевградчани на полуфиналите ще бъде тимът на Левски. Двата състава ще излязат утре (събота) от 20.00 часа в спор за място на финала. Преди това в другия полуфинал от 17.00 часа ще играят Рилски спортист и Берое.

Баскетболистите на Балкан започнаха концентрирано и поведоха с 9 точки след три минути игра, но със серия от 10:0 тимът на Ямбол обърна до 16:13. Домакините отново си върнаха водачеството и със силни изяви на Дивон Уошингтън след първите 10 минути резултатът бе 23:19. Ботевградчани опитаха да се откъснат във втората четвърт, Ямбол пак намали пасива си, но с 9 безответни точки Балкан дръпна с 43:31 минута и половина преди почивката. В края на първото полувреме авансът на водения от старши треньора Небойша Видич състав бе 10 точки - 44:34.

Отборът на Ямбол изигра по-силна трета част, след която изравни и дори поведе за кратко, но Балкан удържа противника и преди последния период пак излeзе напред при 64:60. До края домакините не допуснаха разколебаване и пречупиха съперника в домакинската си зала.

Най-полезен за Балкан беше Дивон Уошингтон с 22 точки и 6 борби, а Крисчън Джоунс завърши със 17 точки и 11 борби. Дерик Маркс се отчете с 16 точки, 2 борби и 4 асистенции.

За Ямбол, който беше без По Браянт в състава, най-резултатен бе Константин Тошков с 16 точки, 2 борби и 4 асистенции. Джеремая Пейдж вкара 15 точки, а по 14 отбелязаха Кръстан Кръстанов и Тадж Ридли. Кръстанов овладя и 13 борби.