Левски победи Спартак (Плевен) с 91:70 (23:15, 25:17, 35:21, 8:17) и се класира за полуфиналите на турнира за Купата на България по баскетбол за мъже. Финалната осмица на надпреварата се провежда в Ботевград.

В спор за място на финала "сините" ще играят с победителя от мача между Ямбол и Балкан (Ботевград), който е от 20.00 часа.

Отборът на Левски започна по-силно мача и на почивката имаше преднина от 48:32. Столичани изиграха страхотна трета четвърт, в която вкараха 35 точки и след 30 минути водеха с 30 точки при 83:53.

В началото на последната част авансът на "сините" достигна 33 точки (87:54), след което те намалиха оборотите и плевенчани успеха да намалят изоставането си.

Така Левски спечели с 91:70 и утре ще играе на полуфинал.

За победителите петима се отличиха с повече от 10 точки. Най-резултатен беше Марио Литъл със 17 точки, по 13 добавиха Цветомир Чернокожев и Ивица Радич (11 борби), а с по 10 завършиха Венцислав Петков и Асен Великов.

За Спартак по 12 точки реализираха Божидар Аврамов и Максим Корниенко (5 борби).