Шампионът Монтана 2003 спечели първото място в редовния сезон на първата четворка на женското баскетболно първенство на България и си осигури домакинско предимство за плейофите.

Състезателките на треньора Стефан Михайлов победиха като гост Берое с 83:75 в дербито на женския шампионат.

Двата отбора завършват с по 10 победи и 2 загуби, но Монтана 2003 има по-добри показатели в преките двубои между двата състава.

Съперниците изиграха равностоен мач, но шампионките поведоха с 47:40 на почивката и имаха предимство в резултата през цялото второ полувреме.

За победителките се отличи Христина Иванова с 28 точки и 5 борби, 18 точки и 5 борби добави Виктория Стойчева, а с 14 точки и 5 борби завърши Радостина Димитрова.

За Берое по 18 точки отбелязаха Милена Томова (10 борби) и Гергана Иванова (6 борби), а 15 точки вкара Петя Бояджиева.

Срещи от 12-ия кръг на първата четворка на женското баскетболно първенство на България:

Берое (Стара Загора) - Монтана 2003 - 75:83 (23:22, 17:25, 16:14, 19:22)
Локомотив (Стара Загора) - Славия - 78:74 (22:19, 15:18, 24:19, 17:18)