Шампионът Монтана 2003 победи гостуващия Берое (Стара Загора) с 68:64 (14:16, 15:22, 20:12, 19:14) в дербито на женското баскетболно първенство на България.

Възпитаничките на Стефан Михайлов изиграха силно второ полувреме и стигнаха до обрат в последните пет минути на мача.
В собствената си зала носителките на Купата на България отстъпваха през първите две части, но излязоха преобразени след почивката и нанесоха първо поражение в първата четворка на новите шампионки в Адриатическата лига.

Берое имаше аванс от 33:22 през втората част, а на полувремето водеше с 38:29. Домакините намалиха пасива си на 49:50 след 30 минути игра, а в последната четвърт стигнаха до обрат и дори поведоха с 68:58.

Радостина Димитрова отново показа, че се намира във форма и завърши с 23 точки и 5 борби. Капитанът Димана Георгиева добави "дабъл-дабъл" - 13 точки и 11 борби, а Христина Иванова се отличи с 12 точки и 5 асистенции.
За старозагорки Теодора Динева завърши с 18 точки, а 16 добави Виолина Кочева.

Локомотив (Стара Загора) победи Славия като гост с 84:71 в друг мач от първата четворка на женското първенство и изпревариха съперника си в подреждането.

По 17 точки за победата отбелязаха Евгения Нацкина (9 борби) и Виктория Иванова (7 борби), а по 14 - Златина Калоферова (8 борби), Валерия Алексиева и Мария Делчева.

За Славия Мартина Николова регистрира 23 точки, 7 борби и 6 асистенции, Естер Мичева записа 19 точки и 13 борби, а 15 вкара Ивана Николова.

В следващия кръг в неделя Локомотив посреща Монтана 2003, а Славия е домакин на Берое (Стара Загора)./БТА