Монтана 2003 се класира за финала в женското баскетболно първенство, след като победи Дунав 8806 и в третия мач от полуфиналните плейофи, игран в зала "Дунав" в Русе. Домакините загубиха с 68:74 /20:25, 19:14, 8:15 и 21:20/ и по този начин сдадоха короната в шампионата при жените.

Гостите започнаха по-добре мача и успяха да поведат в резултата, като в края на първата част водеха с 25:20. През втората четвърт дунавки изравниха и на полувремето двата отбора се оттеглиха при резултат 39:39.

В края на третата част гостите вече имаха аванс от седем точки - 54:47. В последната четвърт състезателките на Монтана 2003 продължиха с добрата игра и победиха със 74:68.

От Дунав 8806 най-полезна бе Виолина Кочева, която вкара 23 точки, а Радостина Димитрова записа 12 точки. За отбора на Монтана 2003 най-резултатна бе Моник Рийд, която отбеляза 32 точки, а Келиндра Закъри вкара 27 точки.

Така първенството ще е с нов първенец, като монтанчанки ще имат шанс да отнемат короната на съперничките, които елиминираха. Във финала те ще спорят с тима на Хасково, който изхвърли Нефтохимик. Хасковлийки надделяха със 79:71 и спечелиха серията с 3:0 победи, с което си заслужиха правото да спорят за трофея.