Носителят на купата на България Монтана 2003 победи гостуващия шампион Дунав 8806 (Русе) със 76:59 (27:14, 21:15, 17:14, 11:16) във втория мач от полуфиналните плейофи в женското баскетболно първенство.

Така възпитаничките на Стефан Михайлов поведоха с 2:0 в серията, в която се играе до три успеха. Третата среща е в събота от 18.30 часа в Русе.

В първия мач вчера Монтана 2003 спечели с 84:70 точки.

Домакините водеха убедително през целия двубой. Те започнаха със серия от 12:4, а малко преди почивката преднината им достигна 20 точки при 48:28.

2:23 минути преди края на третата част баскетболистките на Монтана имаха аванс от 63:37, след което спокойно доиграха мача.

Моник Рийд и Келиндра Закъри се отличиха с по 23 точки за победителките, а 13 точки отбеляза Даниела Петева.

За Дунав 8806 14 точки реализира Александра Катич. Радостина Димитрова се отчете с 13 точки и 7 борби, а с 12 точки и 8 борби приключи Зорница Костова.

Стефан Михайлов, старши треньор на Монтана: "Играхме добре в защита, смятам, че в двата мача играхме по-добре."

Георги Божков, старши треньор на Дунав: "Оценявам усилията на момичетата, но трябва честно да признаем, че в момента Монтана е по-добрият отбор от нас."