Лукойл Академик записа успех над Ямбол със 107:75 точки в 14-я кръг на Националната баскетболна лига за мъже. Шампионите са лидери в класирането с една загуба от 14 мача.

За домакините не играха Бранислав Ратковица, Тенчо Банев и Филип Виденов. Донел Тейлър се отчете с 22 точки за шампионите, 16 точки и 7 борби добави Димитър Димитров, а с 14 точки завърши Павлин Иванов. За Ямбол Милян Боцка вкара 25 точки, а с по 16 точки завършиха Боян Радетич и Денис Агре.

Черно море Порт Варна пък допусна трета домакинска загуба. Варненският тим отстъпи на Берое с 80:88 точки. Двата отбора изиграха интересна първа част. След силно начало на домакините, които поведоха с 4:0, последваха две равенства при 6:6 и 8:8, след което Берое успя да поведе с 5 точки при 13:8. Гостите показаха добра игра в защита и продължиха да трупат преднина, която 3.50 минути преди края на първата четвърт стана 10 точки - 21:11. Минута и половина преди края на първата четвърт Черно море порт Варна намали пасива си до само 1 точка, а в последната секунда на тази част с кош на Николай Стоянов домакините спечелиха първата част с 27:26.

През втората част в играта на двата отбора имаше много брак и логично резултатността спадна. В началото резултатът се движеше кош за кош, а в средата на втората четвърт гостите имаха точка аванс - 34:33. Домакините изравниха при 38:38, но на почивката Берое водеше с 44:41.

След почивката отборът на Черно море порт Варна започна да допуска много грешки, а гостите с две последователни тройки поведоха с 50:41. Стрелбата на домакините не вървеше и гостите се възползваха и успяха да поведат с 10 точки при 54:44. С много силни последни две минути на третата част домакините успяха да изравнят при 56:56, но с тройка на Тихомир Желев секунда преди сирената Берое водеше с 3 точки - 59:56 преди последната част. Изключително оспорвана и интересна бе играта през последната част.

Гостите успяха да се откъснат с 8 точки при 72:64, но в средата на последната част авансът им бе намален на само 3 точки - 72:69. Минута и половина преди края на мача Берое отново успя да поведе с 10 точки при 83:73. Черно море порт Варна се опита да се върне в мача, но загуби с 80:88 точки. /БТА