Лукойл Академик продължава без загуба в мъжкото баскетболно първенство след успех над ЦСКА с 94:82 (15:20, 30:23, 24:23, 25:16) точки. „Студентите” се наложиха над своя съперник в дербито на 25-я кръг на шампионата.

Въпреки че започнаха по-убедително двубоя, „червените” изгубиха преднината си от 5 точки в първата част още във втората четвъртина. Мачът обаче се реши в последната, когато Лукойл Академик натрупа солидна преднина.

Шампионите поведоха с 14 точки две минути преди почивката - 45:31, но след това до края не отбелязаха кош срещу серия от 12:0 за „червените”. На полувремето ЦСКА губеше с две точки - 43:45. Третата част беше равностойна, като след нейния край Лукойл Академик имаше аванс само от 3 точки- 69:66.

Мачът се реши в последната четвърт, когато отборът на Желко Лукаич направи серия от 11 безответни точки и поведе с 15 разлика - 90:75. Това стана две минути преди последната сирена, а до края срещата се доиграваше.

Най-резултатен за победителите беше Перо Антич с 28 точки и 11 борби. Ненад Чанак добави 18 точки, а Ристе Стефанов – 17, от които пет тройки. За ЦСКА Джошуа Уошитнгтън завърши с 21 точки.

През последната четвърт, очевидно недоволни от развоя на срещата феновете на ЦСКА обстрелваха Ненад Чанак и го уцелиха по крака с бутилка минерална вода.