Шампионът ЛукОйл Академик победи в напрегнат мач Спартак в Плевен с 92:80 в среща от първенството на България по баскетбол, въпреки че изоставаше с 19 точки в средата на втората четвъртина.

Едва в заключителните минути на двубоя „студентите” овладяха инициативата с решителни кошове на именника Тодор Стойков и Ристе Стефанов при 70:70. Първата част резултатът бе 24:14, а на почивката домакините водеха с 10 точки – 41:31. Играчите на ЛукОйл Академик обаче направиха по-добра трета четвъртина (32:19) след силни изяви на Ламонт Джоунс и Донта Смит, които завършиха съответно с 16 и 18 точки.

По 18 точки добавиха още Стойков и Стефанов, а Георги Чековски реализира 15 точки в коша на Спартак.За плевенчани Бранко Тотев бе най-резултатен с 19 точки, националът Хрисимир Димитров вкара 16, а стрелбата на американеца Ед МакКантс не вървеше и той остана с 10.

В зала „Универсиада” в София ЦСКА разгроми Балкан Ботевград в мач без особена интрига – 89:65. „Червените” поведоха от самото начало и след първите 10 минути вече имаха 13 точки преднина – 25:12. Разликата се задържа под 15 до почивката – 42:30, но в третата част воденият от Крешимир Башич тим натисна здраво съперника си с поведе с 23 точки – 70:47.

В последната четвъртина срещата се доиграваше, а съдията Пламен Симеонов „блесна” печално с дисквалификацията, която наложи на плеймейкъра на гостите Вид Жаркович за реплика по негов адрес и затова, че след техническото нарушение изрита един от столовете до резервната скамейка.

Първи силен мач за ЦСКА изигра центъра Алвин Джоунс, който завърши с 12 точки и 10 борби, а най-резултатен за своите отново бе американецът Ейдриън Пледжър с 13 точки. По 12 точки вкараха трима баскетболисти на армейците – Мираковски, Ангелов и французинът Зиг.

Сърбинът Боян Вукадинович реализира най-много – 24 точки за Балкан, но останалите му съотборници показаха бледи изяви, като американецът Дуейн Мортън остана с 12 точки.