Левски победи Черно море 86:83 точки в най-оспорвания мач от поредния кръг на втората фаза в мъжкото баскетболно първенство. „Сините” превъзхождаха своя съперник категорично при първото полувреме, когато вкараха 55 точки срещу само 41 на своя съперник.

През втората част обаче момчетата на Спас Натов излязоха много по-мобилизирани и благодарение на изключително активната си защита успяха спрат най-силното оръжие на „сините” до този момент – стрелбата от далечно разстояние.

След равностойна трета четвърт варненци накъсаха играта и с много нарушения стигнаха до равенство в заключителните минути на срещата.

Опитният гард на домакините Юлиан Радионов отбеляза решителен кош секунди преди финалната сирена и с него донесе важната победа за Левски.

Най-полезен за Левски бе Станислав Славейков, който реализира 25 точки и овладя 12 борби. За „сините” Роб Престън добави 14 точки и 7 борби.

За Черно море за пореден път блесна сръбския център Александър Боич, който не пропусна стрелба от средно разстояние и завърши с 29 токи и 9 борби.

Контузия в края на двубоя получи крилото на Черно море Атанас Радев, но все още не е ясно какво е състоянието му.