Шампионите от Лукойл Академик победиха с 86:82 Динамо Москва в първата си контрола за сезона. Въпреки че бе догонващият отбор през по-голяма част от мача, Лукойл Академик се поздрави с успех накрая.

На полувремето резултатът бе 39:46, а в края на третата част 55:63. Силна последна част на домакините обърна резултата в тяхна полза и в крайна сметка те победиха с 4 точки разлика. Българските шампиони вкараха 31 точки за последните 10 минути срещу само 19 за съперника.

За студентите най-много отбеляза американецът Дантей Смит, завършил с 22 точки, Тодор Стойков добави 14, а Тенчо Банев и Ристе Стефанов се отчетоха с по 13 точки.

За гостите американецът с босненски паспорт Хенри Домеркант бе най-резултатният играч на терена с 23 точки.

За Лукойл Академик не играха новите попълнения Перо Антич и Антонио Бъркс. Антич пристига днес, а Бъркс в четвъртък следобед с полет от Амстердам.

Гостите от Москва също бяха без 6 от основните си играчи, които играят на Евробаскет 2007.