Шампионът Лукойл Академик постигна 12-а поредна победа в Националната баскетболна лига за мъже. Състезателите на треньора Тони Дечев се наложиха над гостуващия Берое (Стара Загора) със 78:69 (21:11, 17:13, 24:17, 16:28) точки в среща от 12-ия кръг.

"Студентите" са начело с класирането с пълен актив от 12 успеха, а Берое е на трето място преди останалите мачове от кръга със 7 победи и 5 поражения.

Шампионите поведоха още в началото на срещата, а на почивката имаха аванс от 38:24. Домакините натрупаха аванс от 21 точки след третата част - 62:41.

Гостите от Стара Загора изиграха силни последна четвърт и намалиха пасива си до четири точки при 65:69 три минути преди края, но не успяха да стигнат до обрат.

За победителите се отличи Филип Виденов с 23 точки. 16 точки и 7 борби добави Желко Шакич, а с 12 точки завърши Павлин Иванов.

За Берое Еврик Гари реализира 20 точки, а с 14 точки и 6 борби се отчете Остин Барнс. /БТА